شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
  • سفیر چین: آینده درخشان در روابط پکن و واشنگتن تنها با گفت‌وگو و همکاری ایجاد می‌شود

    سفیر چین در واشنگتن گفت تنها در صورتی آینده روابط آمریکا و چین درخشان خواهد بود که بر اساس گفت‌وگو و همکاری باشد.

    به گزارش فارس، «کوی تیانکای» سفیر چین در آمریکا گفت که روابط آمریکا و چین تنها در صورتی آینده درخشانی خواهد داشت که بر اساس گفت‌وگو و همکاری بنا شود و دو کشور باید شریک و نه دشمنان خیالی باشند.

    وی طی مقاله‌ای در پایگاه خبری پولیتیکو نوشت: «اگر باید یک طرف انتخاب شود،‌ بنابراین تمام کشورها از جمله چین و آمریکا باید طرف صحیح تاریخ را انتخاب کنند.»

    کوی تاکید کرد: «کشورها در حالی که به دنبال بهبود مدیریت داخلی خود هستند باید در خارج از مرزهای خود فعال باشند تا جهانی با صلحی پایدار، امنیت و موفقیت مشترک ایجاد کنند چون جهان نیازمند همبستگی قدرتمند و نه اختلافی فزاینده است.»

    وی در این مقاله که با عنوان «آمریکا و چین باید روابط خود را از سر بگیرند»، به تاریخچه مثبت میان دو کشور اشاره کرد.

    روابط میان پکن و واشنگتن طی هفته‌های گذشته با تنش همراه بوده است. آمریکا در ادامه سیاست خود برای فشار علیه چین چند روز پیش از پکن خواست کنسولگری خود در شهر هیوستون ایالت تگزاس را ظرف ۷۲ ساعت آینده تعطیل کند.

    وزارت خارجه چین نیز در واکنش به این اقدام آمریکا به واشنگتن دستور داد ظرف ۷۲ ساعت کنسولگری‌اش در شهر چنگدو را تعطیل کند.

    از سوی دیگر، هفته پیش وزارت دادگستری آمریکا چین را متهم کرد که به فعالیت‌های غیرقانونی از جمله جاسوسی گسترده و عملیات نفوذ در آمریکا می‌پردازد.

    چین این ادعا را رد کرده و از نقض مکرر قوانین بین‌المللی توسط آمریکا انتقاد کرده است.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی