شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • بدترین سقوط اقتصادی اروپا رقم خورد

  به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، سازمان آمار اروپا موسوم به یورواستات اعلام کرد: به خاطر شیوع ویروس کرونا 19 کشور عضو حوزه یورو بدترین سقوط خود در تولید ناخالص داخلی را تجربه کرده‌اند.

  بر همین اساس تولید ناخالص کشورهای عضو حوزه یورو 12.1 درصد سقوط کرده و اتحادیه اروپا هم در کل رشد منفی 11.9 درصدی را تجربه کرده است.

  به گزارش یورواستات در سه ماهه دوم سال جاری کشورهای حوزه یورو بدترین عملکرد خود از زمان آغاز ارزیابی عملکرد آنها در سال 1995 تا کنون را به ثبت رسانده‌اند.

  در سه ماهه نخست سال جاری 19 کشور اروپایی که از ارز یورو استفاده می‌کنند رشد 3.6 درصدی تولید ناخالص داخلی را داشته‌اند.

  آلمان به عنوان بزرگ‌ترین اقتصاد اتحادیه اروپا در سه ماهه دوم سال 2020 رشد منفی 10.1 درصد داشته و تولید ناخالص داخلی ایتالیا هم 12.4 درصد کمتر بوده است.

  فرانسه هم رشد اقتصادی منفی 13.8 درصدی را به ثبت رسانده و اقتصاد پرتغال نیز 14.1 درصد کوچک‌تر شده است اسپانیا اما بیشترین آسیب را از شیوع ویروس کرونا دیده و اقتصاد این کشور حدود یک پنجم کوچک‌تر شده است.

  سقوط 10.1 درصدی اقتصاد آلمان بزرگ‌ترین کاهش اقتصاد این کشور از زمان ارزیابی آن در سال 1970 تا کنون به شمار می‌رود.

  اقتصاد آلمان به خاطر بحران مالی سال 2009 تنها 5.7 درصد منفی شده بود.

  پائولو جنتیلونی،  کمیسر اقتصادی اتحادیه اروپا در این باره گفت:‌تمام کشورهای اروپایی تبعات اقتصادی بی‌سابقه‌ای را به خاطر شیوع ویروس کرونا و اعمال قرنطینه تجربه کرده‌اند.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی